23. Apríl 2017
Meniny má Vojtech

Stretnutie absolventov EF SVŠT z roku 1964

Pod záštitou Spolku absolventov a priateľov FEI STU (EF SVŠT) sa uskutočnilo v piatok 8. decembra 2006 v priestoroch FEI STU v Bratislave stretnutie absolventov EF SVŠT z roku 1964. Z vtedajších asi 200 absolventov sa na stretnutí zúčastnilo viac ako 60 absolventov zo všetkých študijných odborov. Na stretnutí, sponzorovanom významnými podnikateľskými subjektmi, sa zúčastnili aj niektorí ešte žijúci učitelia profesori Václav Kalaš, Július Krempaský a Štefan Fecko, a stretnutie prišiel pozdraviť dekan FEI STU a predseda Spolku profesor František Janíček. Účastníci stretnutia si so záujmom vypočuli informácie o zmenách a novinkách štúdia na svojej alma mater Fakulte elektrotechniky a informatiky, ale aj o novovzniknutej Fakulte informatiky a informačných technológií, a prisľúbili propagáciu štúdia na fakulte medzi svojimi vnúčatami a pravnúčatami. Súčasťou stretnutia v prekrásnej Aule proferora Ľudovíta Kneppu bolo tiež premietnutie zachovaných filmových a obrazových dokumentov z čias spoločného štúdia a podnetné príhovory pozvaných učiteľov. Po tejto oficiálnej časti prišiel čas na spomienky a najmä humorné zážitky, a nechýbalo ani "výdatné" občerstvenie, podávané v príjemnom a útulnom Klube zamestnancov FEI STU. Všetci účastníci stretnutia pri rozlúčke neskrývali úprimnú vďaku za príjemne strávené popoludnie, hoci niektorí museli v ten deň prekonať aj niekoľkosto kilometrov. Radi si to zopakujú aj v roku 2009, keď si pripomenú 45. výročie ich promócie.